Poslouchejte náš FinCast

Dlouhodobá spolupráce– udržíme vás v klidu, ať se na finančních trzích stane cokoliv

Dlouhodobou spolupráci v investicích ocení především ti, kteří už mají s investováním alespoň základní zkušenosti a jejichž volný majetek pro investování představuje alespoň 2 000 000 Kč.
Součástí dlouhodobé investiční spolupráce je investiční strategie, reporting a pravidelný rebalancing vašeho portfolia.
Nejvyšší hodnotou je zde ale „lidský faktor“ – zkušený poradce z týmu Finančníků, který vám pomůže zachovat si chladnou hlavu a nedělat žádná ukvapená (a drahá) rozhodnutí ve chvílích, kdy jsou investiční trhy v poklesu.
„Díky Finančníkům jsme zase získali důvěru ve finanční poradenství. Ukázal nám, jak se to má dělat. Vyslechli si naše potřeby a přání, zjistili naše zvyky a na základě toho nám pak pomohli sestavit finanční plán naší domácnosti. Ukázali nám, jak šetřit na plánované „velké“ nákupy (např. auto) a pomohli nám udělat pořádek v domácích financích. Vzhledem k tomu, že nemáme v domácnosti stabilní příjem, jde to u nás obtížněji, než s jasně daným měsíčním platem.
pokračovat ve čtení
Ale díky panu Soumarovi a týmu Finančníků si postupně tvoříme rezervy a učíme se líp plánovat. Také nám pomohli narovnat různé smlouvy, aby opravdu dávaly smysl. Největší plus vidím v jejich pravidelné péči. Opravdové péči. Když se u nás v rodině něco změní, Finančníci se postarají o změny u všech finančních institucí. A také poradí, jak se daná změna promítne i do našich financí (např. mateřská dovolená). Josefa Soumara a Finančníky můžeme jen doporučit. Je to opravdu odborník, který svou práci dělá srdcem.“

Jana Tenglerová, obchodní manažerka
Klientka, která s námi spolupracuje od roku 2020

Spojujeme důkladnou strategii s lidským přístupem.

Jak? Strategicky přistupujeme k...

sestavení a rebalancování vašeho investičního portfolia.

Na začátku spolupráce sestavíme investiční plán, podle kterého „poskládáme“ celé vaše portfolio. Současně jsme si ale vědomi toho, že aktiva stále pracují a tak například zvolený poměr 50:50 dluhopisů a akcií už po roce či dvou nejen nemusí ve vašem případě fungovat, ale může být dokonce rizikový.
Vždy se postaráme o to, aby případné rebalancování vašeho portfolia proběhlo včas a vaše investice tak stále vydělávaly.

Jak investiční plán vypadá?

Stáhnout ukázku plánu

pravidelnému reportování.

Každý kvartál vám zašleme přehledný reporting, který komplexně monitoruje jak váš aktuální, tak historický stav investic. A to jak z portfolia, které spravujeme společně, tak z portfolií, které vedete jinde a umožníte nám do nich nahlédnout.
Jednoduše – co se vašich investic týče, budete stále up to date.

Jak reporting vypadá?

Stáhnout ukázku reportingu
Report se stáhne ve formátu .pdf.

našemu odměňování.

Poplatek z investičního zisku účtujeme metodou High–Water Mark. Tato metoda zaručuje, že náš nárok na odměnu vzniká pouze v případě, kdy byla překročena nejvyšší historicky dosažená hladina zisku – High–Water Mark.
Naše odměna se odvíjí od vašeho zisku. Jsme v tom s vámi.
High-Water Mark

Spoléháme na lidský přístup v...

partnerské komunikaci.

Nejsme placeni žádnou investiční ani jinou společností. Díky tomu vás držíme na cestě k optimálnímu cíli – i když se zrovna nedaří. Budeme vaší „chladnou hlavou“, pokud ji zrovna ztratíte a nenecháme vás zpanikařit a tak například udělat obchod, kterého byste za 10 let velice litovali.
Jsme vašimi „psychology“, pokud jde o investování. Jednáme s vámi důvěryhodně a současně transparentně.

Do dlouhodobé spolupráce přinášíme...

Syntézu 40 let zkušeností ve financích

Jsme odborníci na finance, kteří dohromady nasbírali přes 40 let zkušeností v oboru.
Ty nyní zúročujeme v práci pro vás.

Nezávislý, vysoce profesionální přístup

Poskytujeme honorované poradenství. To znamená, že za naší práci platíte vy, ne banky, investiční společnosti a podobné. Garantujeme vám naprosto nezávislý přístup.

Jednoho odborníka na celou spolupráci

Celá spolupráce vždy probíhá s jedním z nás. Váš poradce se nijak nemění. Pokud je potřeba spolupracovat s někým dalším (právník apod.), vždy o tom budete informováni.

Vytvoření investiční strategie (plánu) začíná na 25 000 Kč.

Její případná správa je kombinací pravidelné a zejména výkonnostní odměny (platíte pouze v případě, kdy vám strategie skutečně vydělává). Odměna ze zisku pro poradce je pak 10-12 % dle výše vstupní investice.

Co o nás říkají ti, kterým pomáháme s investováním?

Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.

Kdo jsme?

Odborníci na finance, kteří se vzájemně doplňují – tak, abychom vám přinesli syntézu všech zkušeností, které jsme nasbírali za 40 let naší praxe.
Myslíme v souvislostech. Za každým námi navrženým řešením budete vždy znát i jeho proč.
Více o nás
Tomáš Posekaný
Budeme si rozumět, pokud je vám blízký analytický a na tvrdá data zaměřený přístup.
Studium ekonomiky jsem zakončil na VŠE magisterským titulem (Ing.), mám za sebou více než 10 let praxe ve financích.

Ing. Tomáš Posekaný, EFA
Wealth Manager, od roku 2011

Více o Tomášovi
Michal Vrančík
Ve financích působím už 10. rokem a mým hlavním zaměřením jsou finanční trhy.
V roce 2021 jsem získal prestižní ocenění European Financial Planner (EFP), které mi umožňuje lépe porozumět potřebám našich klientů.

Michal Vrančík, EFP
Wealth Manager, od roku 2014

Více o Michalovi
Josef Soumar
Jsem jednatelem Finančníků a dlouholetým školitelem finanční gramotnosti.
Nabyté znalosti z finančního trhu mě vedly k založení vlastní poradenské společnosti. Věnuji se osobním, podnikovým a veřejným financím.

Josef Soumar, EFP
Wealth Manager, od roku 2006

Více o Josefovi
Oldřich Černocký
Mám schopnost předat složitá témata jednoduše, pochopitelně a s přesahem.
Za 6 let ve financích jsem se propracoval do stavu, kdy naplňuji vizi skutečného odborníka. Vyplatím se vám a vyřeším vaše problémy.

Oldřich Černocký, EFA
Finančník, od roku 2017

Více o Oldřichovi

Co znamenají tituly EFA a EFP?

EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner) představují prestižní evropské certifikáty pro odborníky na finančním trhu. Poradce s titulem EFA disponuje nadstandardními znalostmi a dovednostmi v oblasti financí, poradce s titulem EFP získal nejvyšší možný titul, který lze v rámci EFPA (Europen Financial Plannig Association) získat. Oba tituly zaručují transparentní a etický přístup finančního poradce.

„S Finančníky spolupracuji již několik let. Jelikož působím v Brně, komunikuji v této oblasti především s panem Michalem Vrančíkem. Na naší spolupráci oceňuji především jeho odbornost, rychlost a flexibilitu. Kdykoliv se mi naskytne investiční příležitost, pan Vrančík je vždy připraven v rámci několika okamžiků reagovat a analyzovat její rizika a výhodnost. Toto považuji osobně za velmi přínosné, především při investicích do nemovitostí, kdy je potřeba jednat rychle.
pokračovat ve čtení
Vážím si také toho, že finanční plán není "snový", ale je vystavěný na reálných základech, a že k jeho naplnění nyní postupnými kroky směřujeme. Na pravidelných čtvrtletních servisních schůzkách sledujeme dosavadní vývoj a zamýšlíme se nad aktuálními možnostmi a dílčími cíli pro dané období. S odstupem času vnímám, že nastavené cesty fungují a skutečně vedou tam, kam jsme si na počátku stanovili.

Komunikace s Finančníky je vždy velmi osobní a mám za to, že jsme v rámci spolupráce již na stejné vlně také v navnímání míry mé dynamiky v rámci investování. Současně oceňuji, že mne nikdy do žádného "produktu" netlačili, zato vždy dokázali upozornit na nevhodnost určité investice, pokud by byla již příliš riziková, nebo vhodně nezapadala do portfolia. S Finančníky mám poprvé za dobu spolupráce s finančními poradci pocit absolutní důvěry, postavené na vysoké odbornosti, přístupu ke klientovi a nyní již také výsledcích."

JUDr. Tomáš Hofrichter, majitel advokátní kanceláře
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2021.

Investujte dlouhodobě bezpečně.

Na bezplatné on-line konzultaci se společně podíváme na to, jakým způsobem může poradenství pomoci právě vám.
Konzultace trvá přibližně 30 minut a k ničemu vás nezavazuje.

  Naše klienty také zajímá:

  Finanční nezávislost

  Finančně nezávislí jste tehdy, kdy v podstatě nepotřebujete pracovat, abyste se uživili. Strategicky vám poradíme, jak finanční nezávislosti dosáhnout – dlouhodobě a spolehlivě.
  Více informací

  Investiční plán

  K čemu je investiční plán dobrý? Jak jej sestavujeme a proč standardizovaná řešení nefungují? To vše vám vysvětlíme. Samozřejmostí je také ukázka investičního plánu od Finančníků.
  Více informací

  Udržitelné investování

  Udržitelné investování je tu pro všechny, kterým záleží na výnosech z investic, ale také na cestě, která k těmto výnosům vedla. Věříme, že je možné vydělávat a současně měnit svět k lepšímu.
  Více informací
  Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
  Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
  © 2023 Finančníci Investments s.r.o., IČ: 14399059 – všechna práva vyhrazena
  Ochrana osobních údajů
  Povinně uveřejňované informace
  checkmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram