Poslouchejte náš FinCast

Finanční nezávislost– naprostá svoboda, ke které vám investování významně dopomůže

K tomu, abyste se stali finančně nezávislými, potřebujete zpravidla dvě věci – umírněnost ve svých výdajích a především vhodně zvolené a spravované investiční portfolio. Umírněnost je na vaší disciplíně, s investicemi vám odborně poradíme.
Investování zlepší váš život a posune vás na cestě k vaší finanční nezávislosti a pasivnímu příjmu – anebo naopak. Investice vám totiž dobře poslouží jen v případě, kdy jí detailně porozumíte a především jí smysluplně zařadíte mezi svá stávající finanční aktiva. Víme, jak na to.
„Budoucnost z hlediska financí pro mě byla naprosto vzdálenou představou. Před první schůzkou jsem si myslela, že nikdy nebudu mít vlastní dům a už vůbec jsem si neuměla představit, jak na tom budu v důchodu, zvlášť, jak se připravit, pokud chci jít dříve. Jako podnikatelku mě sužoval strach z nemoci nebo náhlého úbytku příjmů. Díky Finančníkům už vím, že jsem schopna vytvořit rezervu a plnit si své cíle."

Barbora Vlášková, webdesignérka
Klientka, která s námi spolupracuje od roku 2015

K zajištění finanční nezávislosti je potřeba vhodná strategie a také stanovení měsíční renty, kterou si chcete vyplácet.

Strategie se skládá z:

1

vhodně sestaveného investičního portfolia.

Investičních příležitostí je v dnešní době obrovské množství. Pomůžeme vám se opravdu dobře zorientovat a zvolit takové příležitosti, které navýší vaše prostředky a celkově vhodně doplní vaše finanční portfolio. Vždy je potřeba sestavit pragmatickou investiční strategii.
2

celkové umírněnosti v současných životních nákladech.

Je potřeba myslet na to, že pasivní příjem se bez šetření finančních prostředků, které použijete k dalšímu investování, prostě neobejde. Alespoň ne v prvních letech jeho vytváření. S vhodným nakládáním s vašimi finančními prostředky vám pomůžeme v rámci .
Bohužel neexistuje žádný zažitý „vzorec“, který by k tomuto výpočtu sloužil. Do situace vstupuje mnoho proměnných; jednou z nich je především ne zcela predikovatelná inflace. Můžeme ale říci, že například pro nekonečnou rentu 50.000 Kč měsíčně se odhaduje výše majetku na investičních účtech na cca 20 mil. Kč – zjednodušeně řečeno.

Jak spočítat, kolik peněz budu potřebovat jako měsíční rentu za 30 let?

Bohužel neexistuje žádný zažitý „vzorec“, který by k tomuto výpočtu sloužil. Do situace vstupuje mnoho proměnných; jednou z nich je především ne zcela predikovatelná inflace. Můžeme ale říci, že například pro nekonečnou rentu 50.000 Kč měsíčně se odhaduje výše majetku na investičních účtech na cca 40 mil. Kč – zjednodušeně řečeno.

Investiční portfolio – jak ho sestavit?

realistická očekávání.

Neslibujeme rychlé výnosy s minimálním rizikem. Otevřeně říkáme, že žádná forma investování není nikdy zcela bez rizika. Dokážeme ale tato rizika minimalizovat a vaše peníze tak dobře zabezpečit.

transparentní náklady.

U každého investičního řešení budete přesně vědět, jestli a jaký má vstupní poplatek, příp. jaké další poplatky se během jeho držení mohou objevit.

skutečnost, abyste navrhovanému řešení dobře porozuměli.

Nestavíme se do role expertů, kterým prostě „musíte věřit“, že dělají pro vás to správné. Chceme, abyste každému kroku, který uděláme na cestě k vaší finanční nezávislosti, dobře rozuměli.

Naše investiční strategie je spolehlivá.

Stejně tak jako její výsledek.

Společné seznámení

Na úvodní bezplatné konzultaci nám nastíníte cíle, kterých chcete investováním dosáhnout. Společně validujeme jejich proveditelnost a představíme vám způsob investování, který bude nejlépe reflektovat vaše očekávání.

Jak smlouva vypadá?

Stáhněte ji ve formátu .pdf a v klidu si ji pročtěte.
Stáhnout smlouvu

Podpis smlouvy o spolupráci

Samozřejmostí je nejen smlouva o spolupráci, ale také závazek mlčenlivosti a GDPR podmínky. Ve smlouvě je jasně uvedena 30 denní garance vrácení peněz, pokud nebudete s našimi službami spokojeni.

Detailní analýza vaší situace

Nyní je čas detailně probrat vaší situaci. Provedeme důkladný rozbor vašich příjmů a výdajů a určíme, za jak dlouho je pro vás reálné dosáhnout vašeho cíle.

Jak investiční plán vypadá?

Stáhněte si jeho ukázku ve formátu .pdf.
Stáhnout ukázku plánu

Vytvoření investičního plánu

Na základě analýzy vaší situace vytvoříme investiční plán. Ten zohledňuje váš investiční typ (konzervativní, dynamický...) a vždy se skládá pouze z prověřených, solidních investičních příležitostí. Neobchodujeme se spekulacemi a jinými pochybnými aktivy.

Naplnění investiční strategie

Investiční plán je ucelená strategie, podle které zvládnete investovat sami. Pokud chcete v investování profesionální podporu, rádi vám ji nabídneme prostřednictvím spolupráce s některým z Finančníků.

Co vhodná investiční strategie dokáže?

Podívejte se na příklad z naší praxe.

Výchozí situace

Klienti (manželský pár) se na nás obrátil s přáním posouzení stávajícího investičního portfolia. Důkladnou analýzou jsme zjistili, že se jedná o velmi nákladné řešení, které neodpovídá přáním ani investičním zkušenostem klientů.

Naše řešení

Pro klienty jsme zajistili:

Oxygen Icon Box

odbornou analýzu stávajícího investičního portfolia a vysvětlení jeho poplatkovosti a celkové nevýhodnosti klientům

Oxygen Icon Box

komplexní navržení nového řešení, které zohledňuje jak cíle klientů, tak jejich aktuální znalosti a kapacity v investování

Výsledek spolupráce

Klientům jsme jednorázově ušetřili asi 90 000 Kč, které by zaplatili za další poplatky v původním investičním řešení. Samozřejmostí je také stabilní výnos z námi navržené investiční strategie

Před tím, než se na nás klienti obrátili, tak v původním řešení na poplatcích zaplatili už zhruba 130 00 Kč – bohužel bez možnosti právního dovolání jejich navrácení. Tyto praktiky jsou u neseriózních investičních příležitostí celkem běžné, proto je vhodné mít v investování zkušeného průvodce.
V případě zájmu můžeme poskytnout detailní, anonymizovanou zprávu z této spolupráce.

Finanční nezávislost stojí na 2 pilířích:

Dlouhodobé spolupráci

Pasivní příjem pravděpodobně nevybudujete za noc. Každé drobné finanční rozhodnutí, které uděláte, vám může pomoci tohoto příjmu dosáhnout - nebo jej naopak oddálit. Dlouhodobě podpoříme vaše správná rozhodnutí.

Investiční strategii

Vědět, do čeho, proč a s jakým předpokládaným výnosem investujete. To je základ, kterými se řídíme. Jednotlivé kroky z investiční strategie děláme podle investičního plánu, který průběžně aktualizujeme.

Do budování vaší finanční nezávislosti přinášíme...

Syntézu 40 let zkušeností ve financích

Jsme odborníci na finance, kteří dohromady nasbírali přes 40 let zkušeností v oboru.
Ty nyní zúročujeme v práci pro vás.

Nezávislý, vysoce profesionální přístup

Poskytujeme honorované poradenství. To znamená, že za naší práci platíte vy, ne banky, investiční společnosti a podobné. Garantujeme vám naprosto nezávislý přístup.

Jednoho odborníka na celou spolupráci

Celá spolupráce vždy probíhá s jedním z nás. Váš poradce se nijak nemění. Pokud je potřeba spolupracovat s někým dalším (právník apod.), vždy o tom budete informováni.

Vhodně nastavená investiční strategie uchová hodnotu vašich peněz a zároveň vám vydělá peníze nové. Obojí je při budování finanční nezávislosti nezbytné.

Vytvoření investiční strategie (plánu) začíná na 20 000 Kč. Její případná správa je kombinací pravidelné a zejména výkonnostní odměny (platíte pouze v případě, kdy vám strategie skutečně vydělává). Odměna ze zisku pro poradce je pak 10-12 % dle výše vstupní investice.

Co o nás říkají ti, kterým pomáháme s budováním finanční nezávislosti?

Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Projít si procesem finančního plánování se možná zprvu zdá jen jako pouhá evidence nákladů a výdajů, výsledky a jejich následná konzultace ale dají člověku úplně nový a hlavně ucelený pohled na jeho finanční situaci. Lépe se pak plní cíle, lépe se žije.

Je to jednoduché. Od té doby co si pravidelně procházím procesem finančního plánování, se mám pořád jen lépe.
Ing. Ondřej Maňák, stavební specialista
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2018.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Většina našich klientů si z důvodů citlivých údajů přeje zůstat v anonymitě.
Na požádání zajistíme také adresné reference.

Kdo jsme?

Odborníci na finance, kteří se vzájemně doplňují – tak, abychom vám přinesli syntézu všech zkušeností, které jsme nasbírali za 40 let naší praxe.
Myslíme v souvislostech. Za každým námi navrženým řešením budete vždy znát i jeho proč.
Více o nás
Tomáš Posekaný
Budeme si rozumět, pokud je vám blízký analytický a na tvrdá data zaměřený přístup.
Studium ekonomiky jsem zakončil na VŠE magisterským titulem (Ing.), mám za sebou více než 10 let praxe ve financích.

Ing. Tomáš Posekaný, EFA
Wealth Manager, od roku 2011

Více o Tomášovi
Michal Vrančík
Ve financích působím už 10. rokem a mým hlavním zaměřením jsou finanční trhy.
V roce 2021 jsem získal prestižní ocenění European Financial Planner (EFP), které mi umožňuje lépe porozumět potřebám našich klientů.

Michal Vrančík, EFP
Wealth Manager, od roku 2014

Více o Michalovi
Josef Soumar
Jsem jednatelem Finančníků a dlouholetým školitelem finanční gramotnosti.
Nabyté znalosti z finančního trhu mě vedly k založení vlastní poradenské společnosti. Věnuji se osobním, podnikovým a veřejným financím.

Josef Soumar, EFP
Wealth Manager, od roku 2006

Více o Josefovi
Oldřich Černocký
Mám schopnost předat složitá témata jednoduše, pochopitelně a s přesahem.
Za 6 let ve financích jsem se propracoval do stavu, kdy naplňuji vizi skutečného odborníka. Vyplatím se vám a vyřeším vaše problémy.

Oldřich Černocký, EFA
Finančník, od roku 2017

Více o Oldřichovi

Co znamenají tituly EFA a EFP?

EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner) představují prestižní evropské certifikáty pro odborníky na finančním trhu. Poradce s titulem EFA disponuje nadstandardními znalostmi a dovednostmi v oblasti financí, poradce s titulem EFP získal nejvyšší možný titul, který lze v rámci EFPA (Europen Financial Plannig Association) získat. Oba tituly zaručují transparentní a etický přístup finančního poradce.

„Díky preciznímu investičnímu plánu, který Finančníci vytvořili, jsem nyní na cestě k finanční nezávislosti. Nyní mám přesnou představu o tom, kolik prostředků budu potřebovat a kam je efektivně ukládat. Hodnota kvalitního reportingu se také ukázala být jako nepostradatelná, poskytuje mi komplexní přehled o mých financích a umožňuje mi vidět reálné kontury mé budoucí finanční nezávislosti. Důvěra, kterou jsem nalezl ve spolupráci, mě posiluje a motivuje pokračovat v plnění mého finančního plánu."
Jan Klepač, OSVČ
Klient, který s námi spolupracuje 2015

Investujte bezpečně.

Na bezplatné on-line konzultaci se společně podíváme na to, co může zodpovědné investování přinést konkrétně vám.
Konzultace trvá přibližně 30 minut a k ničemu vás nezavazuje.

  Naše klienty také zajímá:

  Dlouhodobá spolupráce

  Součástí dlouhodobé investiční spolupráce je investiční strategie, reporting a pravidelné rebalancování vašeho portfolia. Udržíme vás v klidu, ať se na finančních trzích stane cokoliv.
  Více informací

  Investiční plán

  K čemu je investiční plán dobrý? Jak jej sestavujeme a proč standardizovaná řešení nefungují? To vše vám vysvětlíme. Samozřejmostí je také ukázka investičního plánu od Finančníků.
  Více informací

  Udržitelné investování

  Udržitelné investování je tu pro všechny, kterým záleží na výnosech z investic, ale také na cestě, která k těmto výnosům vedla. Věříme, že je možné vydělávat a současně měnit svět k lepšímu.
  Více informací
  Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
  Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
  © 2023 Finančníci Investments s.r.o., IČ: 14399059 – všechna práva vyhrazena
  Ochrana osobních údajů
  Povinně uveřejňované informace
  pencilenteruseruserschart-barscheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram