Poslouchejte náš FinCast

Udržitelné investování– když chcete zhodnotit váš majetek odpovědnou cestou

Je možné vydělávát a současně tak měnit svět k lepšímu? Udržitelné investování nám už několik let ukazuje, že ano. ESG a SRI fondy (udržitelné fondy) mají v posledních letech vyšší výnosy než ty ostatní a my jsme přesvědčení, že tento trend stále poroste.
Našim klientům nabízíme investování do portfolií, která jsou sestavená čistě z Odpovědných firem. Jsou to takové firmy, které se zavazují k zodpovědnosti ohledně životního prostředí, společensko–sociálního klimatu i firemní politiky ve vztahu ke svým zaměstnancům.

Co znamená ESG?

ESG označuje environmentální, sociální a správní kritéria pro hodnocení chování podniků a prověřování potenciálních investic. Hodnocení ESG doplňuje tradiční finanční analýzu tím, že identifikuje ESG rizika a příležitosti společnosti, tedy peníze, které by mohla ztratit, kdyby nejednala v souvislosti s ESG riziky a peníze, které by mohla získat, kdyby využila ESG příležitostí. Primárním cílem investování do ESG zůstávají finanční výnosy.

„E“ – Enviroment; životní prostředí

Co takováto investiční příležitost zaručuje?
omezení klimatických změn
nízkou spotřebu vody
snížení emisí CO2
optimální využívání zdrojů
netestování na zvířatech
Co takováto investiční příležitost netoleruje?
obchodování s kontroverzními zbraněmi
těžbu uhlí, která přesahuje 30 % obratu firmy
spekulace se zemědělskými komoditami

„S“ – Social; společensko – sociální oblast

Co takováto investiční příležitost zaručuje?
respektování lidských práv
rovnoprávnost a podporu diverzity
vyhýbání se dětské práci
podporu odpovědnosti
zákaz nucené práce
Co takováto investiční příležitost netoleruje?
porušování lidských práv
dětskou práci
testování na zvířatech
pornografii
obchodování se zbraněmi
obchodování s tabákem

„G“ – Governance; řízení věcí veřejných a firemní řízení

Co takováto investiční příležitost zaručuje?
opatření proti úplatkářství a korupci
obsazování žen do vyšších funkcí
transparentnost
férovou soutěž
motivaci pro vedoucí pracovníky, aby jednali udržitelně
Co takováto investiční příležitost netoleruje?
podvody
korupci

Co znamená SRI?

SRI označuje společensky odpovědné investování (socially responsible investing). Můžeme ale říci, že je ještě „striktnější“ než ESG, protože vyřazuje nebo přidává investice pouze na základě konkrétního etického hlediska. Vy se tak například můžete rozhodnout vyhnout se jakémukoli podílovému fondu nebo fondu obchodovanému na burze (ETF), který vlastní akcie výrobců střelných zbraní nebo ropných společností. Také můžete alokovat pevný podíl svého portfolia do společností, které věnují vysoký podíl svých zisků na dobročinné účely.

Základem každého dlouhodobě výnosného investování je investiční plán.

Proč? Protože investování má přinášet zisky, ne zbytečné starosti.
Investování je dlouhodobá záležitost, u které se na cestě k cíli bez jasné strategie neobejdete.
Investiční plán vás ochrání před nahodilými a nevýhodnými investicemi. Reflektuje vaše finanční cíle i náturu – pokud jste spíše konzervativní typ, bude tomu odpovídat i váš investiční plán.
Investiční plán společně aktualizujeme podle vašich měnících se potřeb i aktuální situace trhu.
Každý kvartál vám zašleme report o tom, jak se daří vaší investiční strategii plnit a případně navrhneme prospěšné změny, díky kterým dosáhnete svého cíle rychleji.
Součástí investičního plánu je také strategie danění.
Vysvětlíme vám, jak pracovat s daňovým testem v rámci investic, na co si dát pozor při dividendách a upozorníme vás na všechna další úskalí, se kterými se v rámci danění investic setkáte.

Naše investiční strategie je spolehlivá.

Stejně tak jako její výsledek.

Společné seznámení

Na úvodní bezplatné konzultaci nám nastíníte cíle, kterých chcete investováním dosáhnout. Společně validujeme jejich proveditelnost a představíme vám způsob investování, který bude nejlépe reflektovat vaše očekávání.

Jak smlouva vypadá?

Stáhněte ji ve formátu .pdf a v klidu si ji pročtěte.
Stáhnout smlouvu

Podpis smlouvy o spolupráci

Na základě analýzy vaší situace vytvoříme investiční plán. Ten zohledňuje váš investiční typ (konzervativní, dynamický...) a vždy se skládá pouze z prověřených ESG a SRI investičních příležitostí. Neobchodujeme se spekulacemi a jinými.

Detailní analýza vaší situace

Nyní je čas detailně probrat vaší situaci. Provedeme důkladný rozbor vašich příjmů a výdajů a určíme, za jak dlouho je pro vás reálné dosáhnout vašeho cíle.

Jak investiční plán vypadá?

Stáhněte si jeho ukázku ve formátu .pdf.

Vytvoření investičního plánu

Na základě analýzy vaší situace vytvoříme investiční plán. Ten zohledňuje váš investiční typ (konzervativní, dynamický...) a vždy se skládá pouze z prověřených ESG a SRI investičních příležitostí. Neobchodujeme se spekulacemi a jinými.

Naplnění investiční strategie

Investiční plán je ucelená strategie, podle které zvládnete investovat sami. Pokud chcete v investování profesionální podporu, rádi vám ji nabídneme prostřednictvím spolupráce s některým z Finačníků.

Co vhodná investiční strategie dokáže?

Podívejte se na příklad z naší praxe.

Výchozí situace

Klient se na nás obrátil s žádostí o celkovou revizi jeho investičního portfolia, které bylo budováno spíše nahodile. Při této revizi jsme zjistili, že má nakoupené i dluhopisy velmi předlužené společnosti v celkové výši asi 800 000 Kč.

Naše řešení

Pro klienta jsme zajistili:

Oxygen Icon Box

odbornou analýzu stávajícího investičního portfolia a návrh konkrétní, dlouhodobé strategie pro investování, která v klientově portfoliu zcela chyběla

Oxygen Icon Box

vyjednání získání prostředků z dluhopisů předlužené společnosti – povedlo se, po 4 měsících jednání společnost prostředky vyplatila i přes to, že jejich původní splatnost měla být až v roce 2024

Výsledek spolupráce

Klientovi jsme „zachránili“ 800 000 Kč, o které by – nebo alespoň o většinu z této částky – velmi pravděpodobně přišel.

Také jsme společně navrhli dlouhodobou investiční strategii, kterou jsme shrnuli do vydatně nápomocného investičního plánu.
V případě zájmu můžeme poskytnout detailní, anonymizovanou zprávu z této spolupráce.

Při sestavování udržitelného investičního plánu uplatňujeme...

Syntézu 40 let zkušeností ve financích

Jsme odborníci na finance, kteří dohromady nasbírali přes 40 let zkušeností v oboru.
Ty nyní zúročujeme v práci pro vás.

Nezávislý, vysoce profesionální přístup

Poskytujeme honorované poradenství. To znamená, že za naší práci platíte vy, ne banky, investiční společnosti a podobné. Garantujeme vám naprosto nezávislý přístup.

Jednoho odborníka na celou spolupráci

Celá spolupráce vždy probíhá s jedním z nás. Váš poradce se nijak nemění. Pokud je potřeba spolupracovat s někým dalším (právník apod.), vždy o tom budete informováni.

Vhodně nastavená investiční strategie uchová hodnotu vašich peněz a zároveň vám vydělá peníze nové. Obojí je při budování finanční nezávislosti nezbytné.

Vytvoření investiční strategie (plánu) začíná na 20 000 Kč. Její případná správa je kombinací pravidelné a zejména výkonnostní odměny (platíte pouze v případě, kdy vám strategie skutečně vydělává). Odměna ze zisku pro poradce je pak 10-12 % dle výše vstupní investice.

Co o nás říkají ti, kterým pomáháme s investováním?

Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.

Kdo jsme?

Odborníci na finance, kteří se vzájemně doplňují – tak, abychom vám přinesli syntézu všech zkušeností, které jsme nasbírali za 40 let naší praxe.
Myslíme v souvislostech. Za každým námi navrženým řešením budete vždy znát i jeho proč.
Více o nás
Tomáš Posekaný
Budeme si rozumět, pokud je vám blízký analytický a na tvrdá data zaměřený přístup.
Studium ekonomiky jsem zakončil na VŠE magisterským titulem (Ing.), mám za sebou více než 10 let praxe ve financích.

Ing. Tomáš Posekaný, EFA
Wealth Manager, od roku 2011

Více o Tomášovi
Michal Vrančík
Ve financích působím už 10. rokem a mým hlavním zaměřením jsou finanční trhy.
V roce 2021 jsem získal prestižní ocenění European Financial Planner (EFP), které mi umožňuje lépe porozumět potřebám našich klientů.

Michal Vrančík, EFP
Wealth Manager, od roku 2014

Více o Michalovi
Josef Soumar
Jsem jednatelem Finančníků a dlouholetým školitelem finanční gramotnosti.
Nabyté znalosti z finančního trhu mě vedly k založení vlastní poradenské společnosti. Věnuji se osobním, podnikovým a veřejným financím.

Josef Soumar, EFP
Wealth Manager, od roku 2006

Více o Josefovi
Oldřich Černocký
Mám schopnost předat složitá témata jednoduše, pochopitelně a s přesahem.
Za 6 let ve financích jsem se propracoval do stavu, kdy naplňuji vizi skutečného odborníka. Vyplatím se vám a vyřeším vaše problémy.

Oldřich Černocký, EFA
Finančník, od roku 2017

Více o Oldřichovi

Co znamenají tituly EFA a EFP?

EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner) představují prestižní evropské certifikáty pro odborníky na finančním trhu. Poradce s titulem EFA disponuje nadstandardními znalostmi a dovednostmi v oblasti financí, poradce s titulem EFP získal nejvyšší možný titul, který lze v rámci EFPA (Europen Financial Plannig Association) získat. Oba tituly zaručují transparentní a etický přístup finančního poradce.

„Hlavní výhodou spolupráce s týmem Finančníků v oblasti wealth managementu je jejich komplexní a odborný přístup. Tento ucelený pohled mi ušetřil čas, který bych strávil zkoumáním a porovnáváním finančních možností. S Finančníky spolupracuji od roku 2016 a jejich precizní správa mého portfolia mi dodává klid a důvěru v budoucnost. Jejich profesionální a zároveň osobní přístup je něco, čeho si nesmírně cením a co bych doporučil každému, kdo chce efektivně a dlouhodobě spravovat svůj majetek.“
Ing. Ondřej L., majitel firmy
Klientovi spravujeme majetek v celkové hodnotě 36 milionů Kč

Investujte udržitelně.

Na bezplatné on-line konzultaci se společně podíváme na to, jakým způsobem může poradenství pomoci právě vám.
Konzultace trvá přibližně 30 minut a k ničemu vás nezavazuje.

  Naše klienty také zajímá:

  Finanční nezávislost

  Finančně nezávislí jste tehdy, kdy v podstatě nepotřebujete pracovat, abyste se uživili. Strategicky vám poradíme, jak finanční nezávislosti dosáhnout – dlouhodobě a spolehlivě.
  Více informací

  Investiční plán

  K čemu je investiční plán dobrý? Jak jej sestavujeme a proč standardizovaná řešení nefungují? To vše vám vysvětlíme. Samozřejmostí je také ukázka investičního plánu od Finančníků.
  Více informací

  Dlouhodobá spolupráce

  Součástí dlouhodobé investiční spolupráce je investiční strategie, reporting a pravidelné rebalancování vašeho portfolia. Udržíme vás v klidu, ať se na finančních trzích stane cokoliv.
  Více informací
  Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
  Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
  © 2023 Finančníci Investments s.r.o., IČ: 14399059 – všechna práva vyhrazena
  Ochrana osobních údajů
  Povinně uveřejňované informace
  pencilenteruseruserschart-barscheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram